Novinky

Séria SR spoločnosti Cirrus je už 20 rokov najpredávanejším piestovým lietadlom na svete. Vision Jet dominuje trhu už tretí rok

24.2. 2022

Rok 2021 byl pro společnost Cirrus Aircraft dalším silným rokem, přičemž řada SR si již dvacátý rok po sobě udržuje status nejprodávanějšího letadla v oblasti jednomotorových vysokovýkonných pístových letadel, a Vision Jet® je již třetí rok po sobě nejprodávanějším proudovým letadlem v oblasti osobního letectví.

Kromě dodání 442 letounů řady SR a 86 letounů Vision Jet v roce 2021 společnost Cirrus Aircraft ohlásila výrobu letounu G2+ Vision Jet, certifikaci Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) a Velké Británie pro nouzový automatický návrat Safe Return™, rozšířila komunitu a nabídku služeb Cirrus Services™ a dodala první z pěti letounů TRAC SR20 na Kansaskou státní univerzitu Salina Aerospace and Technology Campus (K-State). Společnost Cirrus Aircraft také rozšířila svou působnost v oblasti prémiového leteckého výcviku, správy letadel, továrního servisu a nadstandardních služeb pro zákazníky.

“Náš tým dosáhl v uplynulém roce neuvěřitelných úspěchů. Nejenže jsme docílili maxima za posledních 13 let v počtu dodaných nových letadel, ale také jsme představili nové inovace v rámci produktových řad SR Series a Vision Jet a zvýšili jsme propojení mezi pilotem a letadlem rozvojem systému Cirrus IQ,” vyjmenovává Zean Nielsen, generální ředitel společnosti Cirrus Aircraft. “V roce 2022 budeme i nadále investovat do našich lidí, produktů a služeb, abychom neustále zvyšovali úroveň zážitku z vlastnictví,” dodává Nielsen.

Společnost Cirrus Aircraft se zaměřuje na zjednodušování a inovaci osobního leteckého průmyslu prostřednictvím svých produktů a služeb. Jako nejprodávanější výrobce v příslušných kategoriích pokračuje v seznamování stále většího počtu lidí s letectvím prostřednictvím prémiového vlastnictví letadel a zážitků z leteckého výcviku.
Cirrus řada SR je již 20 let lídrem na trhu osobních letadel

K dnešnímu dni společnost Cirrus Aircraft dodala více než 8 500 letadel řady SR. Loňský rok je osmým rokem v řadě, kdy společnost dodala více než 300 letadel řady SR. Od roku 2016 navíc překonala 330 dodávek letounů Vision Jet. Více než 650 pilotů již získalo typovou kvalifikaci FAA na letoun Vision Jet.

V lednu 2022 společnost představila nejnovější řadu SR, která se vyznačuje zdokonaleným komfortem, optimalizovanou aerodynamikou pro vyšší úsporu paliva a rozšířením estetických možností. Tato vylepšení letadel znamenají další milník ve vytváření prvotřídních zážitků z individuálního letectví.

V současné době slouží letouny řady SR pro osobní, obchodní a výcvikové potřeby ve více než 60 zemích s celkovým náletem přesahujícím 13 milionů letových hodin.Vision Jet získává certifikaci EASA a Velké Británie

Společnost Cirrus Aircraft ve spolupráci se společností Garmin® International zároveň oznámila, že systém Vision Jet Safe Return Emergency Autoland získal schválení typového osvědčení od agentury EASA a také certifikaci ve Velké Británii. V červenci minulého roku společnost uvedla na trh letoun Vision Jet G2+ s optimalizovaným výkonem motoru pro rozšíření letových možností, technologií Gogo® InFlight WiFi pro propojení kabiny a novými estetickými variantami. Další certifikace pro jednotlivé země budou oznámeny v návaznosti na další plánované dodávky letounů G2+ Vision Jet.

Vision Jet, poprvé dodaný v roce 2016, je první jednomotorový tryskový letoun Personal Jet™ na světě, který zahájil novou éru osobní dopravy, v níž se rychlost proudového letadla, luxusní komfort a pohodlí staly mnohem dosažitelnějšími. Každý letoun Vision Jet je vybaven revolučním padákovým systémem Cirrus Airframe Parachute System® a systémem nouzového přistání Safe Return Emergency Autoland, které byly oceněny prestižní trofejí Roberta J. Colliera.

Ďalšie novinky

Mohlo by vás tiež zaujímať

Inovace, kvalita a především bezpečnost: to jsou atributy letadel Cirrus, které zákazníci oceňují. V roce 2022 bylo dodáno 539 letadel řady SR a 90 proudových letounů Vision Jet. Letadla řady SR dominují trhu už 21. rokem. Vision Jet je nejprodávanějším tryskovým letadlem počtvrté v řadě. Poprvé se stává vůbec nejprodávanějším turbínovým letadlem. Předběhl i všechny své turbovrtulové konkurenty.

Již na podzim roku 2023 se letiště Piešťany rozroste o tři zbrusu nové, maximálně kvalitní a moderní hangáry s administrativními prostory, které nabídnou hned několik benefitů v jednom. AIRPARK Piešťany poskytne budoucím provozovatelům nejen dostatečný prostor a pohodlí nových budov, ale i komplexní související služby a také možnost tankování leteckého paliva.