Novinky

Lietadlá Cirrus sú najlepšie aj podľa zákazníkov: v minulom roku boli najpredávanejšie v dvoch kategóriách

8.3. 2023

Inovace, kvalita a především bezpečnost: to jsou atributy letadel Cirrus, které zákazníci oceňují. V roce 2022 bylo dodáno 539 letadel řady SR a 90 proudových letounů Vision Jet. Letadla řady SR dominují trhu už 21. rokem. Vision Jet je nejprodávanějším tryskovým letadlem počtvrté v řadě. Poprvé se stává vůbec nejprodávanějším turbínovým letadlem. Předběhl i všechny své turbovrtulové konkurenty.

Navzdory problémům v oblastech dodavatelských řetězců, pracovních sil a trhu jako takového jsou letadla řady SR (vysoce výkonná jednomotorová pístová letadla) a tryskový letoun Vision Jet společnosti Cirrus Aircraft opět nejprodávanějšími letadly v oboru všeobecného letectví.


Asociace výrobců všeobecného letectví (GAMA) každoročně zveřejňuje výroční zprávu, ve které uvádí dodávky letadel všech výrobců na světě (GAMA REPORT). Zpráva je považována za ukazatel zdraví trhu, nabízí analýzu konkurence a příležitostí v rámci osobního leteckého průmyslu.

Prodej pístových letadel 2022

Prodej pístových letadel všech výrobců na světě za rok 2022
Řada SR (SR20, SR22, SR22T) je již 21 let nejprodávanějším vysokovýkonným jednomotorovým pístovým letadlem s 539 dodávkami v roce 2022.

GAMA REPORT 2022 - Prodej všech tryskových letadel na světě

Prodej tryskových letadel všech výrobců na světě za rok 2022
Vision Jet dosáhl rekordního počtu 90 dodávek a zůstává nejprodávanějším proudovým letadlem ve všeobecném letectví již čtvrtým rokem. Vision Jet je nyní navíc poprvé vůbec nejprodávanějším turbínovým letadlem (včetně turbovrtulových letadel).


„Předpokládáme, že rok 2023 bude stejně náročný, nicméně může být i stejně obohacující. Máme velkou příležitost růst v rámci sektoru osobního letectví. Investicemi do našich produktů, služeb, propojeného ekosystému, našeho týmu a sítě partnerů můžeme pokračovat v růstu a učinit osobní letectví přístupnějším a dostupnějším,“ vyhlíží další úspěšné roky Zean Nielsen, generální ředitel společnosti Cirrus Aircraft.


GAMA REPORT 2022


 

Ďalšie novinky

Mohlo by vás tiež zaujímať

Již na podzim roku 2023 se letiště Piešťany rozroste o tři zbrusu nové, maximálně kvalitní a moderní hangáry s administrativními prostory, které nabídnou hned několik benefitů v jednom. AIRPARK Piešťany poskytne budoucím provozovatelům nejen dostatečný prostor a pohodlí nových budov, ale i komplexní související služby a také možnost tankování leteckého paliva.

S velkou radostí vám oznamujeme, že naše Cirrus Training Center nově může nabídnout dva Cirrus standardizované examinátory s osvědčením vydaným dle Part-FCL .