Cirrus Generace 2 Vision Jet

311 ktas
max. cestovní
rychlost
2 727 kg
max. vzletová
hmotnost
9448 m
dostup
620 m
vzlet
496 m
přistání
7
počet pasažérů

Generace 2 Vision Jet

jediný sedmimístný jet

Nekompromisní bezpečnost

Stejně jako každé letadlo Cirrus, Vision Jet je navržen s ohledem na cestující. Kombinace bohatých designových funkcí a inovativní systémy poskytují maximální úroveň bezpečnosti pilota a cestujících. Váš Vision Jet nově předefinuje bezpečnost: od spolehlivosti turbínového motoru a pohodlí automatického řízení tahu po naše nekompromisní odhodlání pro výcvik a revoluční padákový záchranní systém (CAPS®).

Záchranný padákový systém

Padákový systém je určen k ochraně cestujících. V případě nouze se padák aktivuje CAPS rukojetí umístěnou ve stropě pilotní kabiny. Raketa na tuhé palivo vystřelí a odstraní poklop v zadní části trupu, kde je celý systém umístěn. Poté se uvolní popruhy z trupu a během několika vteřin se rozvine padák o průměru 20 metrů. Dopad letadla je zpomalen padákem a náraz je absorbován speciálním podvozkem, bezpečnostní klecí, která zajištuje pevnost kabiny i při převrácení a Cirrus sedadly s technologií CEAT, která certifikuje sedadla až do přetížení 26G. Úkolem systému je záchrana posádky, nikoliv letadla.

Jedná se o poslední možnost záchrany v neřešitelné situaci, jako je nezpůsobilost pilota, ztráta kontroly nad letadlem v neznámé poloze, nebo po strukturálním poškození draku samotného letadla, srážky s jiným letadlem nebo vysazení motoru v noci či nad nehostinnou krajinou bez možnosti nouzového přistání. Systém CAPS neslouží jako primární řešení nouze při vysazení motoru.

Kompletní bezpečnost

Bezpečnost je zásadní pro inovace v Cirrus Aircraft od začátku. Nyní jsme do naší vrstvy bezpečnostních prvků přidali další novou pořádnou vrstvu – the Safe Return™ nouzový systém s automatickým přistáním - který umožňuje cestujícím přistát v nouzové situaci jednoduchým stisknutím tlačítka.

Kombinace bezpečného návratu s Cirrus Airframe Parachute System® (CAPS®) poskytuje nejvyšší úroveň bezpečnosti a jistoty, exkluzivně k dispozici ve Vision Jet™.

Systém zábrany pádu

Od počátku fungování společnosti Cirrus byla prevence přetočení letadla ústředním bodem návrhů našich modelů, vývoje avioniky a filozofie letového výcviku. Křídla všech letadel řady Cirrus SR obsahují technologii vyvinutou NASA s diskontinuální přední hranou, která je navržena tak, aby minimalizovala možnost neúmyslného přetočení. Digitální, tříosý autopilot umožňuje systém elektronické stabilizace a ochrany (ESP), který pasivně a nenápadně koriguje neobvyklé letové postoje i v případě, že autopilot není zapnutý.

Pomocí zvukových a vizuálních výstrah systém ESP upozorňuje na předčasné spuštění CAS, zatímco se letadlo automaticky vyvažuje v nízké letové rychlosti. Automatizovaný systém ESP podporuje pilota a zabraňuje letadlu v úplném zastavení.

Spolehlivost turbínového motoru

Pohon turbíny je velice výkonný. Zastane funkce od přetlakování přes elektrické napájení až po odmrazování atd. Motor je zkrátka srdcem letounu v mnoha směrech. Cirrus Aircraft klade důraz na robustnost turbínového motoru a především na zachování bezpečnosti a efektivity.

Výcvik Cirrus Approach Training

Ke každému bezpečnému a úspěšnému vzletu a přistání vede předchozí vedení profesionálního instruktora z výcvikového letu, z pozemního školení i nácvik v simulátoru či na počítači. V Cirrus Aircraft vidíme každou lekci jako příležitost k výcviku co nejschopnějšího pilota díky vysoce kvalitnímu a efektivnímu vedení. Abychom mělo učení maximální dopad, musí být výcvik řízen kvalitně a systematicky. V tomto duchu jsme vyvinuli Cirrus Approach™, inovativní výcvikový produkt určený k standardizaci a zjednodušení zkušeností z výcviku v každém letadle společnosti Cirrus Aircraft.

Chytré technologie

Dotek znamená cítit svět kolem sebe, shromažďovat informace. Nyní použijte dotyk ke snadnému přístupu a kontrole dat. To je víc než jen moderní avionika - to je Cirrus Perspective Touch+™ společnosti Garmin®. Téměř deset let byl Cirrus Perspective® standardem technicky pokročilé avioniky obecného letectví. Cirrus Perspective Touch+ znamená inovativní a uživatelsky přívětivé rozhraní letadla. Je integrovanější a schopnější než tradiční produkty a je navržen na základě zkušeností pilotů, díky čemuž poskytuje bezproblémovou souhru s letadlem a okolním prostředím.

Letové displeje

Nové širší 14" letové displeje s vysokým rozlišením a možností děleného zobrazení poskytují prostor pro tři samostatné vertikální panely a pás motorových indikátorů k současnému náhledu. Speciální grafika umožňuje pilotovi snadné sledování integrovaných systémů letadla: motor, palivo, elektrická síť, odmrazování, přistávací zařízení a všeobecný status / informace. Perspective Touch+ poskytuje flexibilitu v kokpitu díky zobrazení různých systémů a kontrolních seznamů, meteorologického radaru, pohyblivé mapy, provozu a dalších funkcí. Technologie Synthetic Vision (SVT™) poskytuje perspektivní náhled "virtuální reality" pozemních a vodních prvků, stejně jako překážek a provozu. Letové údaje zobrazuje přehledně a realisticky.

Dotykové ovládání

Společnost Cirrus vyvinuje doslova revoluční kokpit. Veškeré ovládání dotykového displeje je navrženo tak, aby se zjednodušila interakce mezi letadlem a pilotem pomocí intuitivního uspořádání a vynechání všech zbytečností. Citlivá dotyková "tlačítka" umožňují snadné vyhledání funkcí, zatímco přehledné nabídky umožňují rychlou volbu bez bloudění v softwaru. Přidání třetí dotykové obrazovky poskytuje vyhrazené místo pro ovládání zvuku / interkomu bez přerušení jakékoliv jiné činnosti. Pokud dáváte přednost manuálnímu přístupu ovládání, můžete použít dvojité knoflíky místo dotykové obrazovky k zadání frekvence nebo přepínání mezi funkcemi.

Digitální autopilot

Je naprosto přesný. Inteligentní plně digitální technologie s dvoukanálovým automatizovaným systémem řízení letu (AFCS) poskytuje přesné laterální a vertikální navigační vedení pro každou fázi letu. Řízení architektury každého komponentu letu s ergonomickým a promyšleným ovládačem módů. Autopilot také zahrnuje inovativní tlačítko „Blue-Level Button“, první svého druhu, standard Cirrus Aircraft od roku 2008. Tato aktivní bezpečnostní funkce dává pilotovi "oddechový čas", pokud je momentálně rozptýlen nebo dezorientován. Automatizace palubní desky poskytuje pilotovi maximální komfort.

Inovativní funkce

Vision® Jet definuje kategorii osobního proudového letadla. Disponuje nejmodernější palubní deskou na světě, Cirrus Perspective Touch+ od společnosti Garmin. Vision Jet je vybaven dvěma letovými displeji s vysokým rozlišením, které jsou doplněny třemi širokými dotykovými obrazovkami, aby skutečně optimalizovaly provoz proudového letadla. Ovládání dotykových obrazovek představuje známé a intuitivní rozhraní, které poskytuje pilotům rychlý přístup k podrobným letovým informacím a informacím o systému přes světlý, panoramatický displej. Žádná jiná palubní deska nenabízí tuto úroveň integrace a funkcionalit v tak čistém a ergonomickém uspořádání.

Reálné počasí

Povětrnostní radar skenuje v reálném čase jak vertikálně, tak i horizontálně, aby pilotovi poskytnul okamžitý a přesný nástroj, díky němuž se může vyhnout povětrnostním vlivům. Pokročilá technologie vysílače umožňuje snadno rozpoznat vrcholky bouřek a gradient díky automatickému vyhodnocení (ACT), které nastavuje úhel paprsku vzhledem k nadmořské výšce, což snižuje pilotovi náročnost řízení letadla. Navíc barevné osvětlení (WATCH™) může identifikovat oblasti mimo schopnost radaru, které mohou znamenat ještě nebezpečnější oblasti srážek. Kromě toho, když se radar propojí s globálním satelitním počasím na pohyblivé mapě, nabízí se pilotovi kompletní pohled na vývoj povětrnostních podmínek blízko i daleko.

Hladké přistání díky Surfacewatch™

Neboli progresivní výstrahy. Blížíte se ke správné dráze? Znáte zbývající vzdálenost? Surfacewatch™ významně zvyšujte přehled pilota a okolním terénu, a to jak ve vzduchu, tak i na zemi, když letadlo přistává nebo se pohybuje v prostoru letiště. Vizuální upozornění neustále aktualizují polohu letadla a modré šipky zvýrazňují správný směr přistávací dráhy. A co je nejdůležitější, naléhavé výstrahy jako "RWY TOO SHORT" nebo "CHECK RUNWAY" zaručují dodatečné varování nesprávné polohy.

Dokonalý přehled o terénu

Technologie Synthetic Vision™ (SVT) bezchybně propojuje pozici letadla s 3D topografickým zobrazením, zatímco systém varování před srážkou s terénem (eTAWS) upozorňuje jak vizuálně, tak i zvukově. Navíc v případě ohrožení varuje pilota na řadu rizik, včetně předčasné a nadměrné rychlosti při sestupu, záporného stoupání nebo ztráty výšky po vzletu.

Detailní informace o provozu

Vysoce výkonný systém s informacemi o provozu, určený pro vysoce výkonné letadlo, skenuje vzdálenosti 22 NM a detekuje až 45 cílů při vertikální separaci 10 000 stop. Přidané vektory pomáhají identifikovat a sledovat specifické trajektorie letadel s mnohem větší přesností, zatímco bezpečnostní opatření, jako jsou zvukové výstrahy podobné řídícím letového provozu ("Traffic, Three o'clock, Same Height, Two Miles“) výrazně pomáhají pilotům v oblastech s hustým provozem.

Výpočet užitečného zatížení

Přehledné údaje o hmotnosti a vyvážení jsou pro bezpečný let také velice důležité. S každým galonem paliva a tekutiny TKS, obsazeným sedadlem a uloženým zavazadlem se zobrazí výpočet těžiště. Pilot se tak ujistí, že může bez obav vzlétnout.

Špičková dotyková technologie

Údaje na barevných displejích s vysokým rozlišením jsou dobře čitelné i ve slunečním světle. Využívají mřížku z infračervených paprsků pro určení přesné polohy dotyku a rychlejší zadávání dat, a to i při turbulencích. Navíc každá dotyková obrazovka umožňuje pilotovi volný přístup k letadlovým systémům, rádiím a letovému plánu bez "zatížení".

Vyskakovací stránka touchpadu na ovládacím panelu dotykové obrazovky dává pilotovi možnost ovládání ukazatele na pohyblivé mapě, což umožňuje rychlejší a snadnější identifikaci informací o vzdušném prostoru a letištích. Navigujte a ovládejte pohybující se mapu několika jednoduchými pohyby prstů.

Uživatelské rozhraní založené na ovládání dotykové obrazovky představuje pro piloty stejnou technologii, kterou důvěrně znají ze svých chytrých telefonů a tabletů, včetně rozložení QWERTY klávesnice. Kompletní klávesnice umožňuje pohodlné psaní a eliminuje riziko hledání správného tlačítka během kritické fáze letu.

Perspective Touch+ je synonymem inovace a moderní technologie.

Osobní jet definován

Druhá Generace Vision® Jet je vyvrcholením nadšené a nepolevující inovace. Jako první osobní Jet na světě, Vision Jet vyniká výkonem a je snadné s ním létat. Je snadné ho vlastnit a provozovat. Radost cestovat, jako pilot i jako cestující. S Vision Jet jsme zahájili novou éru osobní dopravy. Éra, ve které proudová rychlost a komfort jsou dostupné. A poté, co Vision Jet získal řadu ocenění včetně Robert J. Collier Trophy - právě začínáme.

Kabina ultra třídy

Největší kabina ve své třídě, jedinečně postavený trup z uhlíkových vláken teď vytváří prostor s ještě lepším odrušením hluku. Panoramatická okna poskytují úchvatný zážitek pro všechny v kabině. Modulární sezení pro cestující dodává kabině univerzálnost - Rodinné sezení poskytuje tři kabinové sedadla se dvěma volitelnými sedadly pro děti. Zatímco sezení Executive nabízí dvě luxusně zesílená sedadla se středovou konzolí.

Výkonnost a specifikace

Vision Jet je průlom v osobní letecké dopravě. Letí rychleji: cestovní rychlost 300+ KTAS. Doletí dál: přes 1200 NM a odnese více užitečného zatížení: až 5 dospělých a 2 děti. Ale pozoruhodným úspěchem je, že můžete mít tuto úroveň proudového výkonu v pravém osobním letadle, které nevyžaduje celé provozní oddělení, aby s ním létalo a udržovalo jej.

Perspective Touch+

Jednou z mnoha charakteristik inovací společnosti Cirrus Aircraft je naše konstantní snaha o zlepšení zkušenosti z letu - a Cirrus Perspective Touch+™ od společnosti Garmin® je správnou cestou. Perspective Touch+™ vylepšuje revolučnízkušenosti s palubní deskou, poprvé představenou ve Vision Jet, rychlejším hardwarem, který poskytuje rychlost a prostor pro budoucí aktualizace. Inteligentní baterie zajišťují zlepšení studeného startu a zjednodušení elektrického systému. Užijete si rychlejší start, lepší rozlišení obrazovky, rychlejší posouvání a rychlejší přepínání. A to je jen začátek.

Inteligentní automatizace

Automatické řízení tahu přináší do vaší Generace 2 Vision Jet sofistikovanost, pomáhá vám naplánovat celý letový profil, včetně stoupání a klesání. Stejně jako používání tempomatu ve vašem autě, automatické ovládání řízení tahu ovládá vaši rychlost stiskem jediného tlačítka, tak abyste vy mohli navigovat během přiblížení v rušném vzdušném prostoru. A přidané pohodlí Surface Watch zvyšuje váš přehled o letištním prostředí, abyste mohli lépe předvídat svůj pohyb. Inteligentní automatizace ve Vision Jet otevírá zcela nové možnosti.

Vylepšené vlastnosti

Každá cesta je jedinečná. Vision Jet přizpůsobuje vašim specifickým potřebám cestování. S Generací 2 se zvětšují vaše možnosti díky rozšířené letové obálce do hladiny FL310. Zvyšte svůj dolet na více než 1200nm nebo si zvolte dalších 150lbs zátěže na 800nm misi. Se sníženým minimem vertikálního rozestupu (RVSM), váš Vision Jet může efektivněji létat ve vyšších letových hladinách a taky pohodlněji s použitím funkce řízení tahu (AutoThrottle).

Dolet Vision Jet

Maximální cestovní rychlost cca 305 KTAS, ve FL310, spotřeba 65 US Gal za hodinu. Údaje o doletu mají pouze informativní charakter, závisí od mnoha parametrů a nejsou závazné.

Místo vzletu změníte přetažením mapy

Technická specifikace

Délka 9.42 m
Výška 3.32 m
Rozpětí 11.79 m
Šířka kabiny 156 cm
Výška kabiny 124 cm
Užitečné zatížení 1 134 kg
Vzlet 620 m
Přistání 496 m
Dostup 9 448 m
Maximální cestovní rychlost 311 KTAS

Pořízením letadla to nekončí!
Využijte naše další služby

Jsme největším provozovatelem letadel Cirrus v Evropě s bohatými zkušenostmi. Letadla Cirrus nejen prodáváme, ale poskytujeme i další související služby.

Naučíme vás létat

Naši letečtí instruktoři disponují vysokým standardem dovedností, aby Váš výcvik byl rychlý, efektivní a bezpečný. Nezáleží na tom, zda jste sezónní pilot, který chce létat Cirrusem, nebo sníte o létání technicky vyspělým letadlem.

Jak probíhá výcvik?

Postaráme se o letadlo

Poskytujeme hangárování, handling, doplňování paliva, mytí a čištění letadel. Provádíme periodické aktualizace avioniky, dopisování dokumentace, zajištění běžné údržby. Připravíme Vám letadlo dle Vašich požadavků ve stanovenou dobu.

Zajistíme financování

Nechcete-li zatížit cash flow Vaší firmy. Nebo Vám vyhovuje pohodlné splácení, využijte možnosti financovaní úvěrem nebo formou finančního leasingu, který Vám rádi zajistíme.

Zajistíme letadlo bez čekání

Nečekejte na dodání Vašeho letadla. Po podpisu objednávky můžete využívat letadla z naší flotily.

Poskytneme safety pilota

Nemáte pilotní licenci nebo dostatek zkušeností? Máte obavu z letu do zahraničí? Poskytneme Vám kvalifikovaného a zkušeného safety pilota.

Smluvní vytížení letadla

Nalétáte málo? Nabízíme smluvní vytížení letadel pro naše předváděcí nebo výcvikové lety v našem Cirrus Training Centru formou pronájmu.

Zaujal vás Cirrus?
Zarezervujte si předváděcí let.

Předvedeme Vám dokonalé letové vlastnosti vybraného letadla Cirrus, jeho luxusní interiér i nadčasovou avioniku. Zanechte nám na sebe telefon, my se ozveme a domluvíme se na předváděcím letu.