Naše mise

Příběh Cirrus Aircraft je o nadšené a neutichající inovaci. Před dvaceti lety jsme změnili letectví s řadou SR. Naším cílem bylo změnit budoucnost letectví předefinováním výkonosti a bezpečnosti letadla a vytvořením kokpitu, který lépe propojí letadlo a pilota

Naše oddání letectví jde o mnoho dál než je jen inovace konstrukce letadla, ale zahrnuje také unikátní přístup k  výcviku budoucích generací letců. Série TRAC je naším řešením, které poskytuje nejlepším výcvikovým organizacím platformu pro 21. století. Kombinuje vyspělé systémy s bezkonkurenčním výkonem řady SR a přizpůsobuje jí jedinečným požadavkům náročného výcvikového prostředí.

Schopnosti série TRAC jsou pouze začátek. Volba Cirrus Aircraft pro Vaši výcvikovou flotilu je počátkem trvajícího partnerství s naším oddaným týmem od počátečního výcviku po následnou podporu

„V celosvětovém meřítku letecký průmysl rychle roste a poptávka po kvalifikovaných pilotech je vysoká. Přidáním letadel Cirrus jsme povýšili naši nabídku výcviku na nejpokrokovější a nejbezpečnější na světe“.

Scott Wyatt
Prezident, Southern Utah University

„Naše rozhodnutí koupit SR22 pro výcvikovou flotilu podtrhuje náš závazek vybavit naši akademii jako i letecký průmysl infrastrukturou, která je potřebná pro výchovu vysoko kvalifikovaných pilotů“.

Adel Al Redha
Executive Vice President & Chief Operations Officer, Emirates Airlines

Postaveno pro letecký výcvik

Výkon a odolnost

Série TRAC má v sobě interiér navržený tak, aby zvládl specifické potřeby rychlého tempa výcviku. Vyznačuje se odolnými koberečky a lehce čistitelnými otěruvzdornými sedadly.

Optimalizovaný pracovní prostor

Série TRAC je navržená s důrazem na ergonomii a efektivitu - od prostorného kokpitu po dostupnou klimatizaci. A protože má více prostoru než jakékoliv 5-místné výcvikové letadlo na světě, je to ideální prostor pro práci a učení

Místo pro pozorování

Jedny z nejlepších lekcí přichází z pozorování. Zadní sedadla tvoří prostornou pozorovací platformu, která je perfektní pro dalšího studenta nebo instruktora. Leťte s plným palivem a třemi dospělými bez omezení prostoru nebo výkonu.

Vysoká úroveň servisu a podpory

Série TRAC byla důsledně navržena tak, aby se minimalizovala údržba a potřebná podpora. Pracujeme na lepší odolnosti letadla již předtím, než vůbec poletíte či už jde o výběr nejlepších dodavatelů nebo zácvik Vašeho obslužného týmu.

Motor
2 400
TBO

SR20 s motorem Lycoming

Čtyřválcový motor Lycoming IO-390-C3B6 s výkonem 215 koní v letadle SR20 poskytuje spolehlivost a efektivitu až 2400 hodin do doby generální opravy (TBO), což jej činí praktickou volbou zaneprázdněné výcvikové organizace.

SR22 s motorem Continental

Šestiválcový motors výkonem 310 koní, Continental IO-550-N, je navržen pro zvýšení rychlosti, výkonu a zvýšení užitečného zatížení a doletu.

SR22T s motorem Continental

Přeplňovaný šestiválcový motor s výkonem 315 koní, Continental TSIO-550-K, zvyšuje maximální nadmořskou výšku na 25 000 stop, což je ideální pro výcvik na letištích s vysokou nadmořskou výškou.

Lítejte s důvěrou

Bezpečnost byla od začátku zásadní v inovaci letadel Cirrus. Náš přístup k bezpečnosti letadla zahrnuje inovativní systémy, které tvoří spektrum ochranných vrstev od pasivní, přes zálohování až po aktivní. Všechny tyto vrstvy svědčí o našem hluboce zakořeněném oddání dělat bezpečnější letadla, bezpečnější piloty a bezpečnější oblohu. O toto oddání se dělíme s předními výcvikovými organizacemi na světě.

Protivývrtkový design křídla

Každé letadlo série TRAC má křídlo s diskontinuální náběžnou hranou vyvinuté NASA. Toto unikátní křídlo má diskontinuální náběžnou hranu, která minimalizuje možnost přechodu do vývrtky při neúmyslném pádu

Elektronická stabilita & ochrana (ESP)

Systém ESP pomáhá opravit nezvyklé letové polohy a předcházet pádům. Asistuje bez vyrušování pilota nebo znehodnocovaní zážitku z letu, a to i když není autopilot zapnut.

Záchranný padákový systém (CAPS®)

Žádná vlastnost neztělesňuje náš přístup k bezpečnosti více než CAPS. Je to jedna z funkcí integrovaného bezpečnostního systému na každém letadle Cirrus a je tam, když ji nejvíce potřebujete.

Čtyřbodové pásy s airbagy

Náš přístup k bezpečnosti jde až za systémy letadla a je o poskytnutí nejbezpečnějšího a nejvhodnějšího prostředí pro piloty a cestující. Mezi tyto dodatečné vlastnosti patří čtyřbodové pásy s airbagy pro pilota a kopilota.

Pokročilá letová paluba

ako nejvíc technologicky vyspělé výcvikové letadlo na světě, série TRAC je ideální volbou pro výcvik příští generace profesionálních pilotů. Vybaven moderními a relevantními systémy a avionikou, série TRAC poskytuje optimální výukové prostředí pro studenty, kteří chtějí postupovat dál v kariéře komerčního letectví.

Výuka pokrokových konceptů v prvotní fázi výcviku vytváří základní dovednosti, které pak studenti používají v průběhu svého učení. A žádná letová paluba na světě nepodporuje lépe pokrokové učení než Cirrus Perspective+™ od Garmin®. Z automatizace k energetickému managementu, prvotřídní situační povědomí poskytované v jednoduchém, ale sofistikovaném kokpitu umožňuje studentům stát se profesionály v ovládání moderní avioniky a vytvářet si tak sebedůvěru potřebnou k dokončení jejich výcviku a úspěšnému přechodu do kariéry.

Digitální displeje

Barevné a jasné 10-inch displeje propojují pilota jak vizuálně tak zvukově s informacemi potřebnými k sledování každého aspektu letadla v reálném čase.

IFR schopnosti

Množství nástrojů a systémů v letadlech série TRAC, spolu s inteligentními redundantními funkcemi jako jsou duální alternátory a baterie, z ní dělají skutečné IFR letadlo, ideální pro výcvik profesionálních pilotů.

QWERTY klávesni

Navržena tak, aby připomínala ovládání FMS v pokročilých letadlech, QWERTY klávesnice má jednoduše přístupné tlačítka a vyhrazené ovládací knoflíky pro vyšší účinnost

Simulátor podvozku

Exkluzivní pro řadu TRAC, tento simulátor vytvoří přidaný kontrolní bod a napodobuje postupy přiblížení pokročilých letadel, se kterými budou studenti dále létat.

Adaptivní výcvik

V Cirrus Aircraft věříme, že se pilot nikdy nepřestane učit. Cirrus Approach™ je vyvinut jako robustní katalog poutavých multimédii, výcvikových kurzů, které jsou určené pro piloty všech úrovní dovedností. Je to jeden další nástroj navíc, dostupný vám a vašim studentům po přidání Cirrus Aircraft do vaší výcvikové flotily, ke kompletnímu přeškolení vašich hlavních instruktorů v našem Vision Center Campus v Knoxville, Tennessee.

iFOM

Vyvinut s ohledem na digitální generaci, interaktivní letová provozní příručka je více dotyková elektronická kniha – iBook, která poskytuje okamžitý přístup k letovým postupům, standardům a technikám specifickým pro dané letadlo. Je to „must-have“ zdroj pro každý stupeň učení a další zdroj pro instruktory a studenty provozující flotilu letadel Cirrus.

Lítej TRAC

Jako nejprodávanější jednomotorové letadlo na světě sedmnáct po sobě jdoucích let, řada SR se rychle stala známou jako nejdokonalejší pístová letadla vůbec. Nyní ve své šesté generaci, je řada SR G6 aliancí jednoduchosti a výkonu, bezproblémově propojující letadlo a pilota pro lepší řízení pracovního zatížení a rozšířené možnosti výcviku. Série Cirrus TRAC, postavená na této špičkové platformě, je ideální volbou nejlepších výcvikových institucí po celém světě.

Autopilot

Plně digitální, tříosý autopilot přináší přesnost horizontálního a vertikálního navigačního vedení pro hladký let. Tato funkce zahrnuje i první modré tlačítko na trhu, Blue Level Button, pro zvýšení bezpečnosti.

Osvětlení koncových oblouků Spectra

Dvojnásobně vyšší jas halo osvětlení koncových oblouků inspirované automobilovým průmyslem pracuje automaticky do 300 stop od povrchu a pulzující funkce „wig-wag“ od 300 stop pro maximalizaci viditelnosti pro ostatních

Motor s přímým vstřikováním

Každé letadlo TRAC je vybaveno standardním motorem s přímým vstřikováním, který studentům umožní soustředit se na let a proces učení bez ohromení z ovládání motoru.

Vyrobeno pro vaše potřeby

Nábor zítřejších nejlepších talentů v letectví začíná investováním do nejmodernějších výcvikových letadel na světě. Ať už potřebujete několik letadel pro konkrétní výcvikovou misi nebo flotilu, abyste vyhověli větší potřebě, Cirrus Aircraft splní vaše požadavky a bude fungovat podle nejinovativnějších dostupných standardů a bezpečnosti. Připojte se k rostoucímu seznamu inovativních leteckých výcvikových institucí z celého světa. Náš talentovaný tým začlení vaše logo, aby zajistil, že vaše nová investice bude zaznamenána jak na přistávací dráze, tak ve vzduchu i nadcházející roky.

Související letadla

SR20

Perfektní letadlo s dvojitou rolí

Snadno řiditelné pro novější piloty a dokonale vhodné pro obchodní účely.

SR20

SR22

Luxusní cestování v tom nejlepším

Ikonická SR22, celosvětová první volba letadel všeobecného letectví.

SR22

SR22T

Vysněné letadlo každého pilota.

Toto je to, co jste kdy chtěli - výkon, prestiž, všechny dostupné doplňky a více příležitostí pro vaši práci a život - to vše dohromady v jediném zlatém letadle. Pokud je létání vaše opravdová vášeň, představte si, kam vás život zavede v SR22T s turbo přeplňovaným motorem.

SR22T

Zaujal vás Cirrus?
Zarezervujte si předváděcí let.

Předvedeme Vám dokonalé letové vlastnosti vybraného letadla Cirrus, jeho luxusní interiér i nadčasovou avioniku. Zanechte nám na sebe telefon, my se ozveme a domluvíme se na předváděcím letu.