Prestižní ocenění pro Safe Return™ Autoland systém získal partner letadel společnosti Cirrus Aircraft Garmin International

Národní letecká asociace oznámila, že Garmin byl vybrán pro Robert J. Collier Trophy 2020 za svůj systém Autoland. Oceněná technologie známá jako Safe Return on the Vision Jet ™ umožňuje cestujícím přistát s letadlem pouhým stisknutím tlačítka v případě nouze.

Robert J. Collier Trophy se každoročně uděluje za největší úspěchy v letectví nebo astronautice v Americe a toto vítězství společnosti Garmin za její systém Autoland navazuje na vítězství Cirrus Aircraft z roku 2017 za padákový systém (CAPS ®)

“Celá komunita společnosti Cirrus je nadšená, že může Garminu poblahopřát k tomuto historickému úspěchu,” řekl Zean Nielsen, generální ředitel společnosti Cirrus Aircraft. “Naše týmy stále rozšiřují spolupráci, aby přinášely nové a revoluční bezpečnostní systémy majitelům a provozovatelům Cirrus po celém světě.” 

Safe Return Autoland Systém skutečně přináší výhody autonomního letu do všeobecného letectví a právem si zaslouží uznání Collier Trophy 2020. “ Společnosti Cirrus a Garmin mají dlouhou historii partnerství s cílem vyvinout první inovace v oblasti osobního letectví. Každý Cirrus dodaný od zavedení modelu SR20 v roce 1999 zahrnoval avioniku Garmin a během posledních dvou desetiletí obě společnosti spolupracovaly na uvedení revolučních technologií na trh, včetně Synthetic Vision, Datalink počasí, Electronic Stability & Protection, Automatic Emergency Descent, Safe Return a další. 

Společnost Vision Jet, která je v tomto odvětví dva roky po sobě nejprodávanějším obchodním a proudovým letounem pokračuje v poskytování zážitků z letectví světové úrovně majitelům, provozovatelům a cestujícím po celém světě.