Novinky

Další významná univerzita si vybrala letadla Cirrus pro svou výcvikovou flotilu

12.7. 2023

Cirrus Training Center

TRAC

pilotní škola

Cirrus Aircraft

Western Michigan University zakoupila 32 letadel Cirrus řady TRAC SR v rámci rozšíření flotily své letecké fakulty. Western Michigan University dlouhodobě využívá technologie a propracovanost letadel Cirrus pro pokročilý letecký výcvik studentů.

"Jsme poctěni, že můžeme podpořit jednu z největších vysokoškolských leteckých škol ve Spojených státech novou flotilou letounů TRAC řady SR," řekl David Moser, viceprezident pro flotilový prodej a speciální mise společnosti Cirrus Aircraft. "Letouny řady TRAC SR jsou vybaveny pokročilou bezpečnostní a technologickou výbavou, která umožňuje ještě více zlepšovat způsob, jakým se studenti učí létat. Těší nás, že můžeme podporovat naše vysokoškolské partnery tím, že jim poskytneme platformu pro výcvik prvotřídních pilotů, kteří se stanou novou generací letců."

"Vzhledem k tomu, že rozšiřujeme naši Vysokou školu letectví, stává se letoun TRAC SR neocenitelným přínosem pro naše studenty, neboť díky němu mohou získat potřebné dovednosti pro výkon povolání pilota," řekl Dr. Raymond Thompson z Western Michigan University. "Letoun TRAC jim nabízí technologicky vyspělou výcvikovou platformu, která jim v konečném důsledku poskytne konkurenční výhodu na trhu práce."

Technologicky vyspělá řada TRAC SR, navržená jako dokonalá platforma pro primární výcvik, se může pyšnit působivým výčtem funkcí a funkčních schopností, které doplňují stabilní letové vlastnosti letounu SR20. Integrovaná pilotní kabina Garmin® obsahuje dva velké letové displeje, klávesnicový ovladač systému řízení letu (FMS), elektronický systém stability a ochrany a také integrované systémy indikace motoru a varování/upozornění posádky - všechny tyto funkce najdete v dnešních moderních dopravních letadlech.Interiér byl navržen tak, aby vyhovoval jedinečným potřebám prostředí pro výcvik s vysokým zatížením, a nahradil luxusní materiály, které se nacházejí v řadě SR, za odolné podlahové podložky odolné proti všem povětrnostním vlivům a snadno čistitelná sedadla odolná proti opotřebení. Prostorná kabina poskytuje optimální pracovní prostor pro výuku a výcvik, přičemž nabízí více místa než typická výcviková letadla, zadní sedadla pro další žáky nebo pozorovatele a volitelnou klimatizaci pro pohodlí v každém ročním období. Řada TRAC zahrnuje modely TRAC20, TRAC22 a TRAC22T.

Řada TRAC je navíc vybavena odolnou celokompozitovou konstrukcí draku s charakteristickým záchranným padákovým systémem Cirrus Airframe Parachute System® (CAPS®), který z řady TRAC činí jeden z nejbezpečnějších a nejuniverzálnějších výcvikových letounů současnosti. Řada TRAC je dále obohacena o širokou škálu interaktivního, na míru šitého obsahu letového výcviku prostřednictvím portálu Cirrus Approach™, včetně online kurzů, poutavých videí a oceňované iFOM (interaktivní letové provozní příručky) pro pohodlné studium kdekoli na světě.

Na letadlech řady TRAC se učí létat profesionálové z celého světa. Vzpomeňme například společnosti United Airlines (United Aviate Academy), Airbus, Lufthansa, Emirates, US Airforce, Vincennes University, Japan Civil Aviation College, Purdue University nebo Aerosim Flight Academy.
Cirrus Training Center na letišti v Příbrami disponuje dvěma letadly Cirrus řady TRAC. Více informací o Cirrus Training Center naleznete zde.

Další novinky

Mohlo by Vás také zajímat

Společnost Cirrus Aircraft s hrdostí oznamuje že do nejlépe prodávaného osobního jetu na světě, Cirrus Vision Jetu, byly přidány nové pokročilé funkce Auto Radar od společnosti Garmin® a připojení Cirrus IQ™. Tato vylepšení nyní pilotům poskytují zvýšené povědomí o situaci a připojení během všech fází předletových a letových činností.

Společnost Cirrus Aircraft představila novou limitovanou edici letadel inspirovanou celosvětovými destinacemi, která je věnována 9 000. dodávce letadel řady SR. Tato edice je poctou tisícům majitelům letadel Cirrus, a možnosti jejich cestování do různých destinací bez omezení a hranic. Ať už jde o rozvoj podnikání, trávení volného času s rodinou nebo poznávání světa, majitelé letadel Cirrus ho zažívají s maximální intenzitou z pohodlí svých špičkových a luxusních letadel řady SR.