Novinky

Cirrus SR G6 2022: Nejlepší letadlo, které jsme (zatím) stvořili

17.2. 2022

Cirrus SR G6 2022

Cirrus IQ

Cirrus Aircraft

Společnost Cirrus Aircraft představuje řadu G6 SR 2022, která vyniká vylepšeným designem letounu, úpravami zajišťujícími snížený odpor vzduchu pro zvýšení úspory paliva, aktualizacemi mobilní aplikace Cirrus IQ™ a možností volně kombinovat prémiové estetické varianty Xi. Modely řady SR G6 v roce 2022 poskytují zákazníkům zcela novou úroveň propracovanosti, výkonu a pohodlí.

"Model Cirrus G6 SR 2022 je zdokonalen tak, aby se plynule synchronizoval s vaším životem - dovede vás dál, udrží vás ve spojení a odliší váš styl ve vzduchu i na rampě. Tato nejnovější aktualizace modelu G6 ztělesňuje naši vášeň pro neustálé inovace a závazek vůči designu," uvedla Ivy McIver, ředitelka produktové řady SR. "Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v seznamování dalších lidí s osobním letectvím a posilovat jejich životní příběh Cirrus Life."

Řada SR, která je již šestou generací s více než 8 000 dodanými letadly, je jedničkou na trhu. Nejprodávanější vysokovýkonný jednomotorový pístový letoun již 20 let v řadě poskytuje ucelený luxus, výjimečný výkon, inteligentní konektivitu a bezkonkurenční bezpečnostní prvky.

"Nová řada G6 SR je důkazem naší snahy neustále zlepšovat komfortní i bezpečnostní prvky napříč našimi produktovými řadami," řekl Zean Nielsen, generální ředitel společnosti Cirrus Aircraft. "V roce 2022 jsme připraveni pokračovat v pozici lídra na trhu osobní letecké dopravy a zjednodušit zážitek z létání s letadly řady G6 SR."

Rychlejší, úspornější, s větším doletem

Letoun G6 SR modelového roku 2022 je dosud nejrychlejším produktem a je vybaven vyhlazenějšími křídly a ocasními plochami a přepracovanými krytkami kol, což má za následek zvýšení pravé vzdušné rychlosti až o 9 uzlů. Zdokonaleno bylo i těsnění panelů a kol a tolerance aerodynamických krytů kol podvozku byly utaženy pro další snížení odporu vzduchu. Tato aerodynamická vylepšení přispívají jak ke snížení spotřeby paliva, tak k rychlejším letovým úsekům.

Větší pohodlí pilota a cestujících

Přístup do zavazadlového prostoru je snadnější díky nové možnosti dálkového odemykání a otevírání bez klíče. Dveře zavazadlového prostoru můžete zamknout a odemknout pomocí ovladače, poté je lze snadno otevřít stisknutím tlačítka. Dveře se otevírají pod úhlem přes 90 stupňů, zůstávají otevřené i během nakládání a byly překonstruovány tak, že mají hlubší přihrádku, do které se snadno vejdou dvě litrové nádoby s olejem. 

S ohledem na bezpečnost je model G6 SR vybaven osvětlenými stupačkami Cirrus Aircraft Spectra™, které nabízejí lepší viditelnost stupaček a země pro bezpečnější nastupování a vystupování za tmy nebo při slabém osvětlení. Logo Cirrus promítané na rampu dodává další stylový nádech.

Kromě toho je nový multifunkční panel USB vybaven porty USB-A i USB-C, které umožňují nabíjet mobilní zařízení, jako jsou telefony nebo notebooky, po celou dobu cesty.


Pokročilý přehled o letadle s technologií Cirrus IQ™ 

Aktualizace mobilní aplikace Cirrus IQ rozšiřují možnosti připojení letadla a poskytují lepší přehled. Statusový displej Cirrus IQ je přepracován tak, aby obsahoval označení modelu letadla spolu s novým navigačním panelem, který zobrazuje stav letadla, intervaly prohlídek a vypršení záruky. 

Nástroj Maintenance Minder sleduje blížící se prohlídky a zasílá oznámení o jejich termínu. Při letu měřič letových hodin automaticky aktualizuje seznam prohlídek tím, že poskytuje ukazatel průběhu a odpočítávání do nadcházející prohlídky.

Modul My Trips (Moje cesty) automaticky zaznamenává každý let a shromažďuje klíčové statistiky o cestách a výkonech dosažených během letů. Modul My Trips bude zpřístupněn v únoru 2022.

Sekce Záruka odkazuje na lhůty a limity letových hodin pro záruku Spinner-to-Tail a na případné pokrytí CMX (Cirrus Maintenance).

Přepracovaná estetika exteriéru a interiéru

Společnost Cirrus Aircraft představila osm nových barev vnějšího laku, které vyzdvihnou charakteristický oslnivý vzhled Cirrusu na rampě. Tým Cirrus Xi Design ve spolupráci s firmou Sherwin Williams Aerospace vyvinul nový technologický postup pro přípravu barvy, který zpřístupnil neuvěřitelný potenciál a zlepšil ostrost a flexibilitu barev.

"Od vzniku programu Xi v roce 2009 jsme pečlivě dbali na exkluzivní zážitek, který spojuje špičkové technologie, náš prvotřídní tým inženýrů a specializované designové studio Xi, abyste si mohli vytvořit svůj jedinečný vysněný letoun Cirrus," řekl Alex Alequin, ředitel designu. "Teď s potěšením uvádíme na trh luxusní a výraznou kolekci barev exteriéru a prémiových kožených interiérů, abyste si mohli vytvořit letadlo, které bude skutečně odrážet váš styl."

Vyberte si z celokoženého prémiového interiéru nebo přidejte černé výplně Alcantara® z nejnovější kolekce interiérového designu a dodejte tak letounu G6 SR 2022 dokonalou finální podobu.


 
 

Další novinky

Mohlo by Vás také zajímat

Zveme Vás na Zimní školení 2024, které se opět uskuteční online! Věříme, že bude přínosné pro Vaši bezpečnost a zároveň bezpečnost všeobecného letectví. Rezervujte si své místo na online Zimním školení 2024 již dnes! Přístup ke školení obdržíte pouze na základě této registrace.

Zažijte nejnovější inovace, nekompromisní bezpečnost, maximální výkon, inovativní design a absolutní komfort letadel Cirrus sedmé Generace na vlastní kůži.

Společnost Cirrus právě představila svou sedmou generaci, která mění pravidla hry a představuje inovační skok. Tato špičková verze je výsledkem neúnavného výzkumu a slibuje bezkonkurenční výkon a efektivitu. Připravte se na změnu, protože Cirrus nastavuje nový vysoký standart v osobní letecké dopravě. Připravte se na budoucnost - Cirrus 7. generace je zde, aby nově ukázal, co je možné. Vše je na dosah.