Novinky

Cirrus Aircraft = Inovace a bezpečnost: Vision Jet získává nové pokročilé funkce Auto Radar od společnosti Garmin a připojení Cirrus IQ

25.7. 2023

Vision Jet

Cirrus IQ

Společnost Cirrus Aircraft s hrdostí oznamuje že do nejlépe prodávaného osobního jetu na světě, Cirrus Vision Jetu, byly přidány nové pokročilé funkce Auto Radar od společnosti Garmin® a připojení Cirrus IQ™. Tato vylepšení nyní pilotům poskytují zvýšené povědomí o situaci a připojení během všech fází předletových a letových činností.

„Společnost Cirrus Aircraft do svého systému začleňuje inteligentní a oceňované inovace, aby létání bylo jednodušší, bezpečnější a přístupnější pro piloty i cestující,“ uvedl Zean Nielsen, výkonný ředitel společnosti Cirrus Aircraft. „Cenami ověnčený Vision Jet svědčí o trvalém úsilí našeho týmu o posun osobního leteckého průmyslu. V průběhu let revolučně změnily osobní leteckou dopravu také systémy Cirrus Airframe Parachute System® (CAPS®) a Safe Return™ Autoland. Nyní s funkcí Auto Radar a připojením Cirrus IQ mají piloti během letu lepší přehled o situaci a mohou zefektivnit proces předletové přípravy,“ dodal Nielsen.


Představení funkce Auto Radar pro Vision Jet

Auto Radar umožňuje pilotovi zvolit požadovaný dosah radaru, který pak automaticky skenuje oblast před letounem a zobrazuje komplexní informace o počasí v reálném čase. Systém Auto Radar automaticky vybírá optimální kombinaci horizontálního skenování a vertikálního náklonu a vytváří tak podrobný přehled o počasí před vámi. Poskytuje pilotovi komplexní zobrazení radarových dat v reálném čase, a to na základě prostorových profilů oblastí se srážkami. Snímky jsou jasné díky paletě 16 barev a vylepšenému automatickému potlačení odrazů od země.

Představení funkce Cirrus IQ™ pro Vision Jet

Cirrus IQ je nyní k dispozici v zařízení Vision Jet s doplňkovým hardwarem podporujícím LTE. S mobilní aplikací Cirrus IQ mohou piloti proaktivně kontrolovat nejdůležitější položky připravenosti letadla, aktualizované po každém letu prakticky odkudkoli na světě. Mezi tyto klíčové položky patří například poslední známý stav hladiny paliva a kyslíku, poloha letadla, letové hodiny, provozní cykly motoru a další.

Cirrus IQ stále dále zpříjemňuje vlastnictví letadla i díky dalším službám, jako jsou například Maintenance Minder a Technical Publications, které majitelům umožňují sledovat intervaly mezi servisními prohlídkami letadla a mít přehled o všech relevantních technických publikacích pro jejich letadlo. Funkce My Trips a Achievements automaticky zaznamenávají každý dokončený let spolu s údaji o letových výkonech. Funkce Find Us umožňuje majitelům letadel rychle vyhledat pobočky Cirrus Aircraft, autorizovaná servisní střediska Cirrus a partnery pro výcvik v okolí přímo v aplikaci.

Hardware s podporou LTE, který pohání Cirrus IQ, je standardní součástí nově vyrobených letounů G2+ Vision Jet a funkce Auto Radar je k dispozici jako součást balíčku Enhanced Awareness Package. Mobilní aplikace Cirrus IQ je k dispozici majitelům s aktivní smlouvou JetStream. Auto Radar a dodatečná výbava Cirrus IQ budou pro majitele letounů G2 a G2+ Vision Jet k dispozici v budoucnu prostřednictvím doplňků a příslušenství Cirrus Upgrades

Další novinky

Mohlo by Vás také zajímat

Western Michigan University zakoupila 32 letadel Cirrus řady TRAC SR v rámci rozšíření flotily své letecké fakulty. Western Michigan University dlouhodobě využívá technologie a propracovanost letadel Cirrus pro pokročilý letecký výcvik studentů.

Společnost Cirrus Aircraft představila novou limitovanou edici letadel inspirovanou celosvětovými destinacemi, která je věnována 9 000. dodávce letadel řady SR. Tato edice je poctou tisícům majitelům letadel Cirrus, a možnosti jejich cestování do různých destinací bez omezení a hranic. Ať už jde o rozvoj podnikání, trávení volného času s rodinou nebo poznávání světa, majitelé letadel Cirrus ho zažívají s maximální intenzitou z pohodlí svých špičkových a luxusních letadel řady SR.