Novinky

25 nových letounů Cirrus TRAC SR20: Letecká akademie United Airlines razantně rozšiřuje flotilu pro primární výcvik pilotů

9.3. 2022

TRAC

SR20

United Airlines

pilotní škola

United Aviate Academy (UAA) zakoupila pro svůj výukový program flotilu pětadvaceti letounů TRAC SR20.  Tyto moderní, vysoce výkonné letouny budou využívány pro počáteční výcvik pilotů na letecké akademii provozované jednou z nejvýznamnějších amerických leteckých společností – United Airlines.

United Aviate Academy má navíc s výhledem na další rozšiřování letky sjednanou opci a práva na nákup dalších padesáti letadel TRAC SR20. Dohoda mezi společnostmi Cirrus Aircraft a UAA je důkazem společné snahy o zajištění nabídky leteckého výcviku v reakci na celosvětový nedostatek pilotů. 

“Společnost United Airlines neskrývá své nadšení nad výběrem letounu Cirrus TRAC SR20 jako jednomotorového výcvikového letounu pro naši United Aviate Academy. Odráží to náš záměr vzdělávat naše budoucí kapitány pomocí nejmodernějších technologií a bezpečnostních systémů,” prohlásil Curtis Brunjes, výkonný ředitel společnosti United pro letectví a pilotní strategii. “Společnost Cirrus Aircraft je inovativní silou ve všeobecném letectví a my jsme hrdí na to, že můžeme být jejím partnerem, protože jsme v čele našeho odvětví a vychováváme novou generaci pilotů,” dodal Brunjes.

United Airlines si chce vychovat tisíce nových pilotů

Roční výcvikový program United Aviate Academy na letišti Phoenix Goodyear připravuje studenty na kariéru, která odpovídá vysokému standardu profesionality společnosti United Airlines a jejímu poslání poskytovat bezpečné, kvalitní, spolehlivé a efektivní cestování. Akademie je součástí špičkového programu rozvoje kariéry pilotů společnosti United Airlines, který nabízí začínajícím i zavedeným pilotům nejpřímější cestu na palubu jejích letadel. Během příštího desetiletí chce společnost United Airlines přijmout více než 10 000 pilotů a prostřednictvím své akademie zasvětit do letecké dopravy přibližně 5000 nových pilotů.

Technologicky dokonale vyspělá řada TRAC, navržená jako ideální výcviková platforma, se může pyšnit působivým seznamem funkcí a schopností, které doplňují stabilní letové vlastnosti letounu SR20. Integrovaná palubní deska Garmin® Perspective+ zahrnuje dva velké letové displeje, klávesnicový ovladač systému řízení letu (FMS), elektronický systém stability a ochrany a také integrované systémy indikace motoru a varování/upozornění posádky – všechny tyto funkce jsou součástí dnešních moderních dopravních letadel.

Cirrus TRAC SR20 je ideálním výcvikovým letadlem

“Letoun TRAC SR20 je preferovaným letadlem pro počáteční výcvik pilotů leteckých společností. Díky pokročilému systému řízení letu a funkcím pro zamezení nebezpečí nabízí výcvikovou platformu s možnostmi, které připravují piloty na lety s proudovými letadly dopravní kategorie, s nimiž budou studenti United Aviate létat během své kariéry u leteckých společností,” konstatoval David Moser, viceprezident pro flotilový prodej a speciální mise společnosti Cirrus Aircraft.

Interiér byl navržen tak, aby vyhovoval jedinečným potřebám prostředí pro výcvik s náročným využitím, a nahradil luxusní materiály, které se nacházejí v řadě SR, odolným obložením podlahy do každého počasí a snadno čistitelnými sedadly odolnými proti opotřebení. Prostorná kabina poskytuje optimální pracovní prostor pro výuku a výcvik, nabízí více místa než typická výcviková letadla, zadní sedadla pro další žáky nebo pozorovatele a volitelnou klimatizaci pro pohodlí v každém ročním období. Řada TRAC zahrnuje modely TRAC20, TRAC22 a TRAC22T.

Řada TRAC je navíc vybavena odolnou celokompozitovou konstrukcí draku s charakteristickým padákovým systémem Cirrus Airframe Parachute System® (CAPS®), což z řady TRAC činí jeden z nejbezpečnějších a nejuniverzálnějších výcvikových letounů současnosti. Řada TRAC je zároveň obohacena o širokou škálu interaktivního, na míru šitého obsahu letového výcviku prostřednictvím Cirrus Approach™, včetně online kurzů, poutavých videí a piloty oceňované iFOM (interaktivní letové provozní příručky) pro pohodlné učení kdekoli na světě.

Společnost Cirrus Aircraft vyvíjí i digitální řešení pro správu letového parku s využitím palubního systému Cirrus IQ™, které poskytne United Aviate Academy komplexní přehled o letových údajích pro zajištění bezpečnosti a provozní efektivity.

Další novinky

Mohlo by Vás také zajímat

Společnost Cirrus Aircraft s hrdostí oznamuje že do nejlépe prodávaného osobního jetu na světě, Cirrus Vision Jetu, byly přidány nové pokročilé funkce Auto Radar od společnosti Garmin® a připojení Cirrus IQ™. Tato vylepšení nyní pilotům poskytují zvýšené povědomí o situaci a připojení během všech fází předletových a letových činností.

Western Michigan University zakoupila 32 letadel Cirrus řady TRAC SR v rámci rozšíření flotily své letecké fakulty. Western Michigan University dlouhodobě využívá technologie a propracovanost letadel Cirrus pro pokročilý letecký výcvik studentů.