Proč Cirrus?

Cirrus zahrnuje bezpečnostní prvky ve svých letadlech čtyřmi způsoby: Aerodynamika a další pasivní funkce vám mohou pomoci chránit vás před nepozorností nebo odvrácením pozornosti; situační uvědomění a funkce snižování stresu snižují pracovní zátěž a pomáhají vám věnovat letu pozornost, kterou si vyžaduje. Pokud ztratíte kontrolu CAPS, padák, může pomoci; a pokud to opravdu skončí nehodou, pomůže vám odolný design jako ochrana před zraněním.

01 Nejbezpečnější letadlo ve své třídě

Cirrus jako jediné letadlo ve své kategorii General Aviation, nabízí vysoký standard bezpečnostní výbavy a velké množství volitelných prvků, které bezpečnost ještě dále zvyšují.

Padák

Zařízení pro záchranu života, jestliže pilot ztratí kontrolu nad letadlem.

Sedadla

Sedadla konstruovány na zátěž až 26G vás udrží na místě a ztlumí většinu nárazu.

Trup

Moderní ochrana cestujících znamená, že jsou kokpity postaveny tak, aby snesly převrácení a aby vše v letadle zůstalo na svým místě.

Airbagy

Airbagy umístěné v bezpečnostních pásech slouží k tlumení nárazu.

Autopilot

Plně digitální autopilot Garmin je automatizovaný systém řízení letu, který poskytuje přesné laterální a vertikální vedení pro každou fázi letu.

Stabilita

Systém ESP vás i při ručním řízení pomáhá chránit před pádem, překročením rychlosti nebo jinou ztrátou kontroly.

Počet nehod na 100 000 letových hodin

GA data from Department of Transporation. Cirrus data calculated from Air Safety Accident count and Sustaining Engineering fleet hour calculations. Recent events may contain preliminary data.

Efekt systému Cirrus:

2,5×
menší počet nehod
menší počet smrtelných nehod

02 Moderní design & inovativní technologie

Jednou ze základní vlastností letadel Cirrus, v současnosti vyráběných ve třech základních typových řadách, je zajištění bezpečnosti a zároveň komfortu plně srovnatelného s luxusními automobily. Jako jediný výrobce nabízí zcela novou úroveň bezpečnosti, která v letectví neexistuje u žádného jiného stroje v kategorii malých cestovních a sportovních letadel.

Protivývrtkový design křídla

Cirrus si zvolil technologii křídla vyvinutou NASA, která snižuje potenciál pro vstup do vývrtky po neúmyslném pádu.

Odmrazování

Současné modely SR22 a SR22T jsou k dispozici se systémem odmrazování do známé námrazy.

Technologie syntetického vidění

Systém varování před srážkou s terénem (eTAWS) poskytuje varování a upozornění jak vizuálně, tak zvukově.

Počasí v reálném čase

Animované satelitní počasí poskytuje přesný komplexní obraz počasí, který pilotovi umožňuje vykonat okamžitá a bezpečná rozhodnutí.

LED osvětlení

Kultové osvětlení koncových oblouků Spectra™ poskytuje automatické funkce takzvané "záře" nebo pulzující „wig-wag“ k maximalizaci viditelnosti ve dne i v noci.

Chytré řešení sedadel

Inovované zadní sedadlo, rozdělené v poměru 60/40 poskytuje nový rozměr užitnosti a univerzálnosti.

Zlepšení viditelnosti

Volitelná instalace infrakamery umožňuje zvýšit viditelnost až trojnásobně v podmínkách jako je kouřmo, déšť a noc.

Snadná komunikace

Satelitní telefon umožnuje provádět hovory, odesílat a přijímat textové zprávy během letu.

Surfacewatch™

Systém zvyšuje situační uvědomění jak ve vzduchu, tak i na zemi, když letadlo vstupuje do anebo prochází prostředím letiště.

03 Prodejem nekončíme

Jsme největším provozovatelem letadel Cirrus v Evropě s bohatými zkušenostmi. Letadla Cirrus nejen prodáváme, ale poskytujeme i další související služby.

Naučíme vás létat

Naši letečtí instruktoři disponují vysokým standardem dovedností, aby Váš výcvik byl rychlý, efektivní a bezpečný. Nezáleží na tom, zda jste sezónní pilot, který chce létat Cirrusem, nebo sníte o létání technicky vyspělým letadlem.

Jak probíhá výcvik?

Postaráme se o letadlo

Poskytujeme hangárování, handling, doplňování paliva, mytí a čištění letadel. Provádíme periodické aktualizace avioniky, dopisování dokumentace, zajištění běžné údržby. Připravíme Vám letadlo dle Vašich požadavků ve stanovenou dobu.

Zajistíme financování

Nechcete-li zatížit cash flow Vaší firmy. Nebo Vám vyhovuje pohodlné splácení, využijte možnosti financovaní úvěrem nebo formou finančního leasingu, který Vám rádi zajistíme.

Zajistíme letadlo bez čekání

Nečekejte na dodání Vašeho letadla. Po podpisu objednávky můžete využívat letadla z naší flotily.

Poskytneme safety pilota

Nemáte pilotní licenci nebo dostatek zkušeností? Máte obavu z letu do zahraničí? Poskytneme Vám kvalifikovaného a zkušeného safety pilota.

Smluvní vytížení letadla

Nalétáte málo? Nabízíme smluvní vytížení letadel pro naše předváděcí nebo výcvikové lety v našem Cirrus Training Centru formou pronájmu.

Zaujal vás Cirrus?
Zarezervujte si předváděcí let.

Předvedeme Vám dokonalé letové vlastnosti vybraného letadla Cirrus, jeho luxusní interiér i nadčasovou avioniku. Zanechte nám na sebe telefon, my se ozveme a domluvíme se na předváděcím letu.