Cirrus Aircraft zakončil minulý rok s rekordní produkcí hnanou zájmem po Vision Jetu

 Duluth, Minn. & Knoxville, Tenn. (19.2. 2020) – Cirrus Aircraft vyhlásil rok 2019 jako rekordní díky růstu a expanzi na trhu

Cirrus Aircraft ohlásil rok 2019 jako rekordní díky růstu a expanzi poháněné oceněným Vision Jet ™, který se stal nejprodávanějším proudovým letadlem všeobecného letectví na světě. Dodávky Vision Jet v roce 2019 překročily 80 letadel, což představuje nárůst o 29 % v porovnání s předchozím rokem. Spolu s konzistentním růstem dodávek řady SR, Cirrus Aircraft dodal celkově 465 letadel. Ze řady SR bylo v roce 2019 dodáno celkově 384 letadel čím si řada SR udržela osmnáctiletou šnůru prvenství jako nejprodávanější jednomotorové pístové letadlo ve své třídě. Tyto kombinované přírůstky v roce 2019 představují 5% nárůst celkových dodávek oproti 2018 a tím byl minulý rok pro Cirrus Aircraft pátým růstovým.

"Zdrojem našeho každoročního růstu Cirrus Aircraft je cíl vytvořit zážitek z letu, který je definován inovací a dokonalostí," řekl Zean Nielsen, CEO Cirrus Aircraft. "Náš tým usiluje o pokrok v osobním letectví s chytřejšími, více propojenými letadly a naše roční výkonnost odráží to, jak naše strategie nachází odezvu u zákazníků v rámci letectví i mimo něj."

Rok 2019 je šestým rokem po sobě, kdy společnost Cirrus Aircraft dodala více než 300 letadel řady SR. Kromě toho Vision Jet pokračuje v dodávkách na nové globální trhy a nyní je v provozu 170 Vision Jetů po celém světě. Rozšíření Cirrus Services ™ také podpořilo růst firmy, včetně otevření nového zařízení Cirrus Aircraft v Dallas Metroplex. Celkový počet zaměstnanců Cirrus se v roce 2019 zvýšil o více než 10 %.

Nejpropojenější řada SR

V lednu společnost ohlásila novou modelovou řadu SR G6 pro rok 2020 - technologicky nejmodernějších a nejprodávanější řadu pístových letounů na světě: SR20, SR22 a SR22T. Vrcholem nového modelového roku je představení mobilní aplikace Cirrus Aircraft poháněné Cirrus IQ, která poskytuje digitální připojení k letadlu v reálném čase a prakticky odkudkoli na světě. Mezi další vylepšení patří přepracovaná estetika interiéru a exteriéru s řadou výrazných nových barev.

Tyto nové funkce řady 2020 G6 SR spolu s dalšími vylepšeními avioniky Cirrus Perspective + od Garmin® nabízí letový zážitek, který pokrývá celou komplexitu létání v integrované a inteligentní formě. Jednoduše je to chytřejší letadlo, chytřejší pilot a chytřejší létání.

První letadlo Cirrus Aircraft řady SR, SR20, bylo poprvé dodáno v roce 1999 a změnilo obecné letectví díky intuitivní avionice, výborným výkonům a revolučním bezpečnostním systémům jako je padákový systém Cirrus Airframe Parachute System® (CAPS®). Portfolio řady SR zahrnuje SR20, SR22 a přeplňovaný SR22T. Celosvětová flotila letadel řady SR dnes překročila 7 500 letadel s více než 11 miliony letových hodin odlétaných v 60 zemích světa.

 Nová generace Vision Jet

Začátkem roku 2019 společnost uvedla novou generaci Vision Jet - „G2“ - se zvýšeným výkonem, pohodlím a bezpečností. Nová generace přináší zlepšení letových výkonů jako je dostup, rychlost a dolet spolu s vylepšenou avionikou Perspect Touch + TM od Garmin®. Kromě těchto vylepšení bylo do G2 přidáno několik inovativních technologií. Jako první v kategorii dostal Auto-throttle, bezdrátové připojení Flight Stream a další. Vnitřní vybavení dále zlepšilo zážitek cestujících díky novým sedadlům vyšší třídy, promyšlené tlumení hluku a konzole pro práci počas za letu. Později v roce 2019 společnost Cirrus Aircraft ohlásila doplnění, Safe Return TM, revolučního nouzového systému Autoland, který umožňuje cestujícím aktivovat automatické přistání stisknutím jediného tlačítka.

,,Vytrvalá inovace je jednou z našich základních hodnot“, řekl Pat Waddick, president pro inovace a provoz v Cirrus Aircraft. Stejně jako prvních 20 let řady SR, na které jsme neustále zlepšovali výkony a bezpečnost, tak při G2 Vision Jet jsme jako vrchol tohoto inovačního ducha přidali Safe Return, čím jsme chtěli dospět našemu oddání změnit letectví na roky dopředu.

V roce 2016 společnost Cirrus Aircraft předznamenala novou éru v osobní dopravě s certifikací FAA pro světově první jednomotorové osobní proudové letadlo, Personal Jet ™ - Vision Jet. Letadlo s proudovou turbínou definovalo novou kategorii v letectví - Personal Jet - s prostornou kabinou pro piloty a cestující, s panoramatickými okny, sklápěcími sedadly, dostatečným prostorem na nohy pro pět dospělých a dvě děti.  Zároveň je to jediné proudové letadlo se záchranným padákem v standardním vybavení. Nový milník na cestě Vision Jetu byl dosažen v roce 2018, kdy získal cenu Roberta J. Collier Trophy z National Aeronautic Association (pozn. ocenění za významný přínos do letectví).

 Flotilový segment a speciální mise se rozšiřuje po celém světě

Výcvikové organizace pro profesionály rozšiřují své flotily o technologicky vyspělá letadla řady SR, na kterých připravují další generaci dopravních pilotů. Oklahoma State University letos přidala novou flotilu letadel SR20 jako stěžejní typ svého leteckého programu. Mezi další proslulé světové letecké akademie používající letadla Cirrus patří Emirates Airlines, Lufthansa, Southern Utah University a Vincennes University.
V roce 2019 společnost Cirrus Aircraft ohlásila řadu TRAC, speciální konfiguraci nejprodávanějších letadel řady SR, vyvinutou pro výcvikové organizace. Řada TRAC je pečlivě navržena pro spolehlivost, trvanlivost a hospodárnost tak, aby splňovala nároky provozu s vysokým tempem, a zároveň poskytuje studentům a pilotům bezpečnost a výkon na nejvyšší úrovni. Kromě pro řadu SR typickou avioniku Perspective + TM a bezkonkurenční výkon, je řada TRAC obohacena o funkce jako je funkce „push-to-talk“ na zadním sedadle a simulátor podvozku zaměřený na zvýšení produktivity výcviku.

V segmentu speciálních misí je nasazen model Cirrus Perception ™ - letadlo se souborem senzorů pro pátrací a záchranářské práce jako nákladově efektivní víceúčelová platforma.

Divize Cirrus Services roste a prodlužuje dobu vlastnictví letadla

V roce 2019 se Cirrus Services rozšířila otevřením dvou nových zařízení. Začátkem roku 2019 to byla nová továrna Factory Direct v McKinney v Texasu, která nabízí služby přímo zákazníkům. Spolu s dalšími službami budou v budoucnosti zahrnovat výcvik letů, údržbu a správu letadel. Druhým otevřeným zařízením bylo Factory Service Center v areálu Vision Center Campus v Knoxville v Tennessee, čímž se zvýšila kapacitu servisního centra a vytvořila další specifický prostor pro dizajn a úpravy detailů.

"Cirrus Services je náš závazek k inovacím po celou dobu vlastnictví letadla," řekl Todd Simmons, prezident společnosti pro zákaznickou starostlivost ve společnosti Cirrus Aircraft. „Náš tým pracuje na dalším vývoji prémiových komplexních služeb využitelných po celou dobu vlastnictví. Rozšiřování našich výcvikových, servisních a podpůrných kapacit o další zařízení, místa a zručnosti soustřeďuje více zdrojů na poskytování prvotřídní péče tak, aby bylo vlastnictví a provozování Cirrusu uspokojivým, bezpečným a jednoduchým, pokud možno po celý život “.

Zahájení služby Cirrus Services v roce 2018 znamenalo další milník v probíhajících plánech společnosti Cirrus Aircraft na předefinování zkušeností s vlastnictvím letadla, a to poskytováním prvotřídních služeb zákazníkům. Cirrus Services rozpoznává potřeby zákazníka před, během a po dodání letadla kombinováním leteckého výcviku, servisu a podpory do jediné specializované obchodní jednotky. Tato skupina je zaměřena na rozšíření nabídky služeb v rostoucím seznamu středisek Factory Direct, jakož i prostřednictvím sítě autorizovaných servisních a školicích partnerů po celém světě.

Cirrus Approach pokračuje v inovaci a udává směr v pilotním výcviku

Cirrus Aircraft, který jako první získal od Asociace vlastníků a pilotů letadel (AOPA) cenu Joseph T. Nella za přínos k bezpečnosti, pokračuje v transformaci výcviku a bezpečnosti pilotů pomocí portálu Cirrus Approach. Tento rozsáhlý výcvikový program zabezpečuje průběžné školení novým i zkušeným pilotům, a to s ohledem na jejich životní styl. Je prováděn formou osobních a online výcvikových kurzů. Společnost v posledních letech pokročila v inovaci pilotního výcviku, a to spuštěním přepracovaného cirrusappach.com a přidáním Flight Fix - jedinečného měsíčního video podcastu, který ještě více rozšiřuje filozofii „výcvik jako životní styl“. K začátku roku 2020 platformu Cirrus Approach využilo přes 16 000 pilotů a majitelů letadel.

Cirrus EmbarkTM – je přeškolovací výcvikový program určený pro nové vlastníky užívaného letadla Cirrus. Tento program také roste a od svého uvedení v roce 2017 ho absolvovalo více než 1100 účastníků.  Tento program zabezpečuje pilotům, kteří zakoupili užívané letadlo Cirrus přeškolovací výcvik na specifika letadla Cirrus jako i standardizovaný rozdílový výcvik. V rámci tohoto programu získá pilot přístup do výcvikového portálu Cirrus Approach, Cirrus FOM, POH, elektronické verzi FOM a hlavně individuální přeškolení s certifikovaným Cirrus instruktorem.

Firma roste

Nárůst celkových kapacit a zaměstnanců byl patrný také ve všech pobočkách společnosti, včetně významného zvýšení pracovních příležitostí ve strojírenství a vývoji produktů. Tento růst zahrnuje plány na zřízení nového střediska technického designu ve Phoenixu v Arizoně.

Globální centrum zákaznických služeb společnosti, Vision Center Campus, se neustále rozrůstá začleněním nejmodernějšího leteckého výcvikového střediska, které nabízí prvotřídní výcvik pro VisionJet na „full-motion“ simulátoru (FAA part 142, level D). Do dnes bylo vydáno více než 330 typových osvědčení pro Vision Jet.

Na podzim roku 2019 uspořádala společnost Cirrus Aircraft ve svém zařízení Vision Center první sympozium Vision Pilots and Owner (VPO). Cílem bylo spojit komunitu vlastníků, společně se učit a sdílet nejlepší postupy z provozu Vision Jetu. Této události se zúčastnilo více než 70 vlastníku a provozovatelů VisionJetů, kteří přiletěli na čtyřiceti letadlech z celého světa na letiště McGhee Tyson (TYS) v Knoxville.

O společnosti Cirrus Aircraft

Cirrus Aircraft je uznávaným světovým lídrem v oblasti osobního letectví a výrobcem nejprodávanějších pístových letounů řady SR a Vision Jet, prvního jednomotorového osobního letadla na světě. Společnost byla oceněna cenou Robert J. Collier Trophy za významný přínos do letectví. Společnost byla založena v roce 1984 a předefinovala výkon, pohodlí a bezpečnost v letectví s inovacemi, jako je systém Cirrus Airframe Parachute System® (CAPS®) - první FAA-certifikovaný celo-letadlový bezpečnostní padákový systém, který je součástí standardní výbavy. K dnešnímu dni se nalétalo na Cirrusech 11 milionů hodin a 192 lidí se bezpečně vrátilo domů ke svým rodinám díky standardní výbavě CAPS ve všech letadlech Cirrus. Společnost má čtyři pobočky ve Spojených státech amerických, které se nacházejí v Duluthu v Minnesotě; Grand Forks, Severní Dakota; Knoxville, Tennessee a McKinney, Texas.

 

Zdroj: cirrusaircraft.com