Cirrus Aircraft odhalil speciální výcvikovou sérii letadel - TRAC

Duluth, Minn. & KnoxvilleTenn. (24. září 2019) – Cirrus Aircraft dnes ohlásil sérii TRAC letadla Cirrus. Jedná se o účelově modifikovanou konfiguraci nejprodávanějšího letadla řady SR, která byla vyvinuta speciálně pro letecké výcvikové organizace. Série TRAC je promyšleně vytvořena s důrazem na spolehlivost, odolnost a hospodárnost tak, aby odolala nárokům vysokého tempa letových akcí a zároveň poskytovala studentům a instruktorům nejvyšší úroveň bezpečnosti a výkonů v oboruSlučuje avioniku Perspective+ od Garminu s bezkonkurenčním výkonem a bezpečností, která je typická pro řadu SR. Mezi specifické vlastnosti této série patří například klíčovaní ze zadního sedadla a simulátor ovládání podvozku čím zvyšuje produktivitu výcviku. 

Jak řekl výkonný ředitel společnosti Cirrus Aircraft, Zean Nielsen: „Naše oddání leteckému výcviku jde o mnoho dál než je jen inovace konstrukce letadla, ale zahrnuje také unikátní přístup k výcviku budoucích generací letců. Série TRAC je řešením 21. století pro výcvikové instituce světové třídy, které myslí na budoucnost.“ 

Technologicky pokročilá série TRAC je navrhována jako dokonalá výcviková platforma. Pyšní se impozantním seznamem vlastností a schopnosti, které doplňují stabilní letové vlastnosti.  Integrovaná avionika Perspective+ obsahuje dva velké displeje letových informací, klávesnici k ovládání systému řízení a optimalizace letu (FMS), elektronický stabilizační a ochranný systém, integrovanou indikaci motorových hodnot a signalizační/výstražné systémy posádky – všechny vlastnosti, které se nacházejí v pokročilých dopravních letadlech dnešní doby. 

„Přední výcvikové organizace ve světe si opakovaně vybírají Cirrus Aircraft pro jejich výcvikové flotily“ řekl David Moser, viceprezident Cirrus Aircraft pro flotilový prodej a prodej letadel na speciální mise. „Tyto partnerství byly nápomocné při našem vývoji této technologicky pokročilé a nákladově efektivní platformy TRAC, která byla navržena exkluzivně pro nejlepší letecké akademie a univerzity napříč zeměkoulí“. 

Cirrus Aircraft navrhl interiér nanovo tak, aby splnil požadavky náročného používání ve výcvikovém prostředí. Nahradil luxusní materiály řady SR odolnými koberečky a lehce čistitelnými sedadly, které odolají opotřebení. Na rozdíl od většiny cvičných letadel prostorná kabina poskytuje optimální pracovní místo pro výuku a výcvik, zadní sedadla pro další studenty či pozorovatele a volitelnou klimatizaci pro celoroční komfort. 

TRAC SR20 je vybaven spolehlivým a výkonným motorem Lycoming IO-390 s 215k a TBO dobou 2400h. Nechybí celokompozitový drak se známým záchranným padákovým systémem (CAPS®), čím je série TRAC jedno z nejbezpečnějších a nejuniverzálnějších výcvikových letadel dneška.  Tato série je dále rozšířena širokou paletou interaktivního a na míru šitého výcvikového obsahu, který je dostupný přes portál Cirrus Approach™. Obsahuje online kurzy, poutavé videa a oceňovaný iFOM (interaktivní letová příručka). Toto vše umožnuje pohodlné studium kdekoliv na světe.  

Se sérii TRAC je Cirrus Aircraft ve výborné pozici, aby rozšířil seznam nejlepších leteckých výcvikových středisek na celém světě, které již letadla Cirrus provozují. Patří mezi ně Emirates Airlines, Lufthansa Aviation Training, United States Air Force Academy, Airbus Flight Academy, Western Michigan University, Oklahoma State University, Japan Civil Aviation College, the Royal Saudi Air Force a mnoho dalších.