Velmi úspěšný rok pro Cirrus Aircraft

Společnost Cirrus Aircraft má za sebou velmi úspěšný rok, což opět potvrzuje její správně našlápnutou strategii. Začátkem roku oznámila, že v roce 2017 dodala svým zákazníkům více než 350 nových letadel. Už čtyři roky za sebou navíc dodává více než 300 letadel řady SR, která v současné době zahrnuje typ SR20, SR22 a turbem přeplňován SR22T. Kromě pístového modelu společnost vyrábí ještě jednomotorový proudový model Vsion Jet SF50, který je díky svým relativně nízkým pořizovacím nákladům označování jako první osobní jet. Ten je určen převážné majitelům, kteří ho chtějí pilotovat sami. V minulém roce se tohoto pozoruhodného stroje prodalo celkem 25 kusů, z toho dva do Evropy. V České republice se svým zájemcům poprvé představil v polovině dubna tohoto roku.

Dodávky prvních letadel Cirrus SR začaly v roce 1999 a od té doby je na trhu už jejich šestá generace. Díky neustálým inovacím se Cirrus drží už 16 let na špičce žebříčku neprodávanějších letadel ve své třídě. Rok 2018 se ale pro řadu SR stane výjimečným. Během dubna doručila společnost Cirrus Aircraft své 7000. letadlo a celkový nálet letadel typu SR brzy dosáhne magickou hranici 10 milionů letových hodin, ve více než 60 krajinách. V České republice a na Slovensku aktuálně létá kolem 60 letadel tohoto typu. Počet ale neustále narůstá i díky úspěšnému tuzemskému zastoupení, které se už podruhé stalo druhým nejlepším dealerem na světě. Předběhnout ho stačila jen severní Amerika.

V České republice se každý rok prodá kolem 10 nových letounů SR, což ukazuje, že piloti mají stále více zájem o letadla, která vynikají především svou bezpečností a nejmodernější výbavou. Cirrus SR ale není jen volbou rozumu, jeho letecké vlastnosti se řadí mezi ty nejlepší, které můžete od letadel podobné kategorie očekávat.

Tým Cirrus Aircraft CZ