Cirrus Vision Jet získává EASA certifikaci. První letadlo je již v Evropě!

V pondělí 22. května se ve společnosti Cirrus Aircraft odehrály dvě významné události. Bylo oznámeno získání certifikace pro typ Vision Jet od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) a zároveň proběhlo dodání prvního letadla tohoto typu do Evropy. "Pro Cirrus Aircraft i pro zákazníky po celé Evropě je to velmi vzrušující den," řekl Pat Waddick, prezident inovací a operací společnosti Cirrus. "Schválení EASA certifikace pro Vision Jet dláždí cestu k nárůstu dodávek letadel v Evropě a zároveň podporuje expanzi na nové trhy po celém světě. Neexistuje lepší způsob, jak tento úspěch oslavit, než dodáním prvního Vision Jetu na konferenci EBACE v Ženevě. "

Na konferenci European Business Aviation Convetion & Exhibiton (EBACE) ve Švýcarsku, která se koná ve dnech 22. – 25. května, můžete kromě prvního Vison Jetu v Evropě, vidět i neprodávanější vysoce výkonná pístová letadla série SR.

Certifikace EASA se zařazuje vedle další schválené certifikace Vision Jetu, kterými jsou typová a výrobní certifikace od Federal Aviation Administration (FAA) v USA a Civil Aviation Safety Authority (CASA) v Austrálii. Tato certifikace také přichází těsně po dlouho očekávaném schválení jednomotorových komerčních operací IFR v Evropě, které EASA schválila již v březnu.

Cirrus se připojuje k hlasům všeobecného letectví, které chválí přijetí nových pravidel. Díky nim se otevřou dveře novým možnostem růstu v celé Evropě. Nová pravidla zefektivňují podnikání a osobní cestování tím, že letounům s jedním turbínovým motorem umožňují letět v noci i za snížených meteorologických podmínek podle přístrojů (SET-IMC).

"Validace EASA certifikátu pro Vision Jet je svědectvím výjimečné práce a spolupráce mezi týmy EASA, FAA a Cirrus Aircraft," pokračoval Waddick. "Technická odbornost všech zainteresovaných stran dala dobrý příklad toho, jakým způsobem může bilaterální dohoda o validaci mezi USA a Evropskou unií uspět. Jediná věc, která uspokojí více než získání EASA certifikace, bude sledování, jak naši zákazníci využívají výhody tohoto letadla během jejích cest po celé Evropě. "

Dodávky prvního jednomotorového Personal Jetu na světě začaly s více než 600 prodanými výrobními pozicemi již v prosinci loňského roku.

Přijeďte se na první Vision Jet podívat již 8. června na eventu CIRRUS NOW v Rotterdamu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Tým Cirrus Aircraft CZ