Dodání prvního Cirrus Vision Jet

19. prosince 2016 byl velkým dnem pro majitele prvního Vision Jet. Tato novinka zahltila sociální sítě, letecké portály téměř 10 let od zveřejnění koncepce letounu s proudovým pohonem v roce 2007.

Pípnutí doprovázela oslnivá fotografie červeno bílého letadla ve světle reflektorů, které upozorňovali na jeden proudový motor a V-ocas. Dva piloti obsadili přední sedadla letadla. Následoval jednoduchý komentář zástupce společnosti Cirrus Aircraft: "Dnes, Vision Jet patří tobě. Gratulujeme zákazníkovi číslo jedna a oslavme tuto monumentální první dodávku!"

Ceremonie se zúčastnilo kolem 800 zaměstnanců, rodinných příslušníků a funkcionářů. Sedmimístný SF50 se zjevil v oblacích kouře, řady světel hodných rockového koncertu. Hosté se objímali, líbali zachytávali jedinečný moment svými fotoaparáty.

30. října získalo letadlo certifikaci jako Cirrus Vision Jet. Letadlo zkonstruováno z uhlíkových vláken je vybaveno padákovým záchranným systémem, jeho cestovní rychlost je 300 KTAS a dolet větší než 1000NM. Side yoke, dotyková Cirrus Perspective avionika od Garmin, syntetické vidění a jednoduchý systém řízení motoru (digitální ovládací systém FADEC) kompletuje produkt.

"Byl to neuvěřitelný konec roku 2016," pokračovala společnost Cirrus. "Už se těšíme na rok 2017 i na světlou budoucnost Cirrus Vision Jet!"

EASA certifikace Cirrus Vision Jet je očekávána v první polovině roku 2017. Pro koupi čekací pozice nás neváhejte kontaktovat.