Co je nového
v Cirrus G6 2019?

Cirrus Revoluce

Společnost Cirrus Aircraft začala odhodláním změnit svět letectví prostřednictvím inovace. V průběhu let jsme neustále zdokonalovali a zlepšovali řadu SR ve výkonu, komfortu, pohodlí a bezpečnosti. Proto řada SR nepřetržitě vedle průmysl jako nejprodávanější pístové letadlo ve své třídě již šestnáct let za sebou. Představujeme vyvrcholení těchto pokroků: model Cirrus Aircraft G6 2019.

Rozdělené zobrazení MFD

Rozdělí displej MFD tak, aby zobrazoval jak mapu přiblížení, tak pohyblivou mapu a/nebo letový plán. Cirrus Aircraft G6 je první a jediné letadlo, které nabízí tuto funkci v avionice G1000 NXI.

Dynamický dokluz

Na MFD se dynamicky vypočítává a zobrazuje kroužek dokluzu, přičemž je zohledňen směr, rychlost větru a terén. Umožňuje vám vidět, jak daleko může vaše letadlo klouzat do 1000 stop nad terénem.

Cirrus Global Connect jednoduše přes Garmin Pilot

Nyní můžete telefonovat a posílat / přijímat textové (SMS) zprávy přes satelitní telefon v rámci aplikace Garmin Pilot, když je vaše mobilní zařízení připojeno k avionice Cirrus Perspective+ se systémem Cirrus Global Connect.

Rozšířená kontrola frekvencí

Umožňuje zvolit si frekvenci ze stránky MFD a umístit ji do libovolného ze 4 dostupných slotů COM stisknutím jediného tlačítka.

Indikátor optimálního průtoku paliva

Vyznačení požadovaného průtoku paliva pro SR20 a SR22T, i cílový průtok paliva pro nastavení nejlepší výkon a nejlepší hospodárnost SR22, zjednodušuje postup ochuzování a snižuje pracovní zatížení pilota.

Auto Level

Zapojí funkci autopilota LVL, pokud letadlo manévruje mimo obálku ESP více než 20 sekund během 40 sekund. Systém poskytne jak vizuální, tak zvukové upozornění oznamující, že autopilot byl zapojen do režimu LVL.

Wire Aware™

Upozorňuje piloty na nebezpečné překážky elektrického vedení ve Spojených státech, které typicky zahrnují ty, které překlenují řeky, kaňony, údolí nebo jsou v blízkosti letišť. Vedení je zobrazeno na PFD a MFD a je součástí databáze překážek.

GPS výška nad terénem

V horní části MFD je vždy zobrazena nadmořská výška na základě aktuální GPS polohy.

Vylepšené upozornění pilota

Byly přidány další upozornění pro zvýšení přehledu o situaci:

  • Při odlete vám v 600 stopách nad terénem zazní audio oznámení "šest set", které umožňuje zjistit, kdy jste dosáhli minimální výšky pro CAPS.
  • Upozornění, když klapky nejsou ve správné pozici pro vzlet a stoupání.
  • Pokud je autopilot v režimu ROL po dobu delší než 30 sekund, na PFD se objeví upozornění pro zvolení správného laterálního módu.
  • Navíc bylo přidáno upozornění pilota, pokud je autopilot v režimu HDG po dobu delší než 10 minut bez změny směru.

Zdokonalené USB napájecí porty

Využijte v letadle svou spotřební elektroniku s pomocí napájení nejmodernějším zařízením a udržujete jí nabitou během letu. Navíc jsou zadní porty vylepšené do formátu USB-C. Výstupní výkon pro všechny porty napájení USB byl zvýšen z 2,1 na 3,0 ampérů.

Tanis předhřev avioniky a motoru

Umožňuje nejen předehřívat blok motoru a motorový olej, ale přídavný ohřívač za přístrojovou deskou zajišťuje, že avionika je také teplá. Je navržen tak, aby byl připojen až do doby, kdy je potřeba, aby vaše letadlo bylo připraveno k letu, a to i v chladném zimním počasí.